مرحۀ اول

مرحلۀ اول پانزدهمین دورۀ چالش ببراس طبق جدول زمانی زیر برگزار شد:

حدود ۳۰۰۰ دانش‌آموز در سه رده سنی مختلف، مقاطع چهارم تا ششم ابتدایی، دوره متوسطه اول و دوره متوسطه دوم از سراسر کشور در این دوره از چالش شرکت کردند.

در این مرحله شرکت‌کنندگان از هر مکانی که به اینترنت دسترسی داشتند در طول یک ساعت به ۱۵ سوال پاسخ دادند.

در این مرحله خانواده‌ها را تشویق کردیم که همراه فرزندانشان به سوالات پاسخ دهند. سوالات مرحلۀ اول معماگونه بوده و معمولاً هیچ واژه تخصصی در آن وجود نداشت.

مرحلۀ دوم

مرحلۀ دوم این دوره پنجشنبه ۲۶ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ در سراسر کشور در حوزه‌های اجرایی اعلام شده برگزار شد.

تصاویر بیشتر از برگزاری این مرحله را می‌توانید در قسمت پایین این صفحه ببینید.

آن دسته از دانش‌آموزانی که به مرحلۀ دوم راه پیدا کردند برای اطلاع از زمان و مکان دقیق برگزاری چالش باید از سامانۀ مبنا کارت ورود به جلسه را دریافت می‌کردند.

مرحلۀ سوم

کلیپ گزارش مرحلۀ سوم – تابستان ۱۳۹۷

مرحلۀ سوم چالش بین‌المللی «ببراس»، پنجشنبه و جمعه مورخ ۱۱ و ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ توسط مؤسسة فرهنگی فاطمی و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در پژوهشگاه دانش هاي بنيادي(IPM) برگزار شد.
به همت موسسة فرهنگی فاطمی، مرحله سوم و نهایی پانزدهمین دوره چالش بین‌المللی ببراس در محل پژوهشگاه دانش‌های بنیادی (پژوهشکده علوم کامپیوتر) و با حضور ۱۰۰ دانش‌آموز پذیرفته شده از سراسر کشور برگزار شد.
فراهم کردن فرصت یادگیری علوم رایانه و تفکر رایانشی برای همه دانش‌آموزان در سراسر کشور از ضروریات دنیای امروز است. در همین راستا، موسسه فرهنگی فاطمی این مسابقه جذاب ترویحی را با اهدافی همچون «تغییر نگرش و ارتقای درک عموم مردم نسبت به علوم رایانه و تفکر رایانشی، آموزش و ترویج مفاهیم و مبانی علوم رايانه و تفكر رايانش و تربيت معلمان و مربيان علوم رايانه، برگزار كنند.

روزنامه خراسان و فارس و خبرگزاری دانشجو نیوز پوشش خبری این مراسم را به عهده داشتند. می‌توانید با مراجعه به لینک‌های زیر از جزئیات مطلع شوید.

بازتاب خبر برگزاری در رسانه‌ها:

 سایت معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری

 دانشجو نیوز

 خبرگزاری مهر

خبر ایران

 هنر نیوز

 خبرگزاری علم و فرهنگ

دربارۀ مراسم:

مرحلۀ سوم ببراس در سه بخش کلی کارگاه، کنفرانس و نمایش ویدئوهای آموزشی برگزار شد. کارگاه‌ها برای دو گروه متوسطۀ اول و متوسطۀ دوم طراحی شده بود.

در این کارگاه‌ها دانش‌آموزان با مفاهیم الگوریتم، تحلیل داده، گراف و هندسۀ محاسباتی آشنا شده و به چالش کشیده شدند.

موضوع کارگاه‌ها و سخنرانان مراسم:

یاری دهندگان در برگزاری کارگاه‌ها:

گواهی شرکت در مرحلۀ سوم ببراس در پایان مراسم در روز جمعه مورخ ۱۲ مرداد ماه ۱۳۹۷ توسط آقای خسرو سلجوقی مشاور وزارت ارتباطات و دکتر توسرکانی به دانش‌آموزان اهدا گردید.