به‌روز رسانی ۳۰ بهمن‌ماه-لیگ مینی ببراس ۱۴۰۰

بنا به درخواست‌های مکرر شما عزیزان، ۱۰ شماره لیگ مینی‌ببراس مجدداً از روز شنبه به مدت ۴ روز به‌صورت ادغام‌شده، طی یک چالش با ۳۰ سوال فعال خواهد شد.

🟡 این لیگ تجمیعی، جنبۀ آمادگی پیش از چالش مرحلۀ اول ببراس را نیز دارد. بنابراین توصیه می‌شود دانش‌آموزانی که شماره‌ یا شماره‌هایی از لیگ را از دست داده‌اند از این فرصت استفاده کنند.

🔹زمان شرکت در لیگ: ۷ تا ۱۰ اسفند
🔹مدت پاسخ‌گویی به ۳۰ سوال: ۱۲۰ دقیقه

لیگ مینی ببراس آنلاین چیست ؟

از ۲۰ آذر تا ۲۹ بهمن‌ماه ۱۴۰۰ هر هفته شنبه‌ها برای دانش‌آموزان پایۀ اول دبستان تا پایۀ دوازدهم سه معما از مجموعه معماهای ببراس دوره‌های قبل گذاشته می‌شود. دانش‌آموزان پس از ثبت‌نام به انتخاب خود در یکی از روزهای بازۀ زمانی هر لیگ که در جدول زمان‌بندی آمده است؛ به حساب کاربری خود مراجعه کرده و ضمن آشنایی با معماهای ببراس و تفکر روی معماهای چالش‌دار و جذاب، به معماها پاسخ می‌دهند. 

موارد مهم:

  • *  هر شمارۀ این لیگ شامل سه معمای کوتاه و نیمه‌بلند چندگزینه‌ای یا تعاملی است: معماها سه، چهار و پنج امتيازی هستند.
  • * این معماها ارتباط تنگاتنگی با مفاهیم علوم رایانه دارند، با این حال می‌توان آن‌ها را بدون داشتن دانش قبلی در علوم رایانه حل کرد. دانش‌آموزان برای حل معماهای این لیگ باید دربارۀ موضوعاتی چون اطلاعات، ساختارهای گسسته، محاسبات و پردازش داده‌ها بیندیشند و از مفاهیم الگوریتمی استفاده کنند.
  • *  مهلت پاسخ‌دهی به سوالات ۴۰ دقیقه می‌باشد.
  • *  امکان پاسخ دادن به لیگ‌هایی که زمان آن پایان یافته است وجود ندارد.
  • *  در پایان دوره امتیاز دانش‌آموزان محاسبه خواهد شد.

نحوه امتیاز دهی:
از آنجا كه در چالش علوم رایانه ببراس فكر كردن به يك معما و تلاش برای حل آن با ارزش است، پس همين كه به يك معما پاسخ دهید يك امتياز خواهید گرفت پس بدون نگرانی دربارۀ نتيجه، هر سه معما را پاسخ دهید و هيچ معمایی را بدون ‌پاسخ نگذارید. حتی اگر هيچ‌كدام از پاسخ‌های شما صحيح نباشد، سه امتياز خواهید گرفت.
پاسخ صحيح به هر سؤال به اندازۀ امتياز آن سؤال برای شما امتياز خواهد داشت. پس اگر به هر سه سؤال پاسخ درست دهید ۱۵ امتياز دريافت می‌كنید.

نحوۀ شرکت در مینی ببراس آنلاین چگونه است؟

 *  سامانۀ چالش‌های موسسه فرهنگی فاطمی

*  دانلود و نصب اپلیکیشن ببراس روی تلفن همراه

از نام کاربری و گذرواژۀ خود در سامانۀ مبنا برای ورود به سامانه و اپلیکیشن استفاده کنید.

چگونه می‌توان در لیگ مینی ببراس ثبت نام کرد؟

دانش‌آموزان با خرید بستۀ نوزدهمین دورۀ چالش بین‌المللی ببراس و همچنین بستۀ ویژه(جشنواره کانگورو+چالش ببراس) به صورت رایگان در این لیگ شرکت داده خواهند شد و نیاز به ثبت‌نام و یا پرداخت هزینۀ مجزا ندارند! بنابراین افرادی که زودتر در چالش ۱۴۰۰ ثبت‌نام کنند، در شماره‌های بیشتری شرکت می‌کنند و در نتیجه شانس بیشتری برای جمع‌آوری امتیاز خواهند داشت.

جدول زمان‌بندی ۱۵ شمارۀ لیگ مینی‌ببراس آنلاین

دوستدار همیشگی شما، دبیرخانۀ علوم رایانه ببراس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *